ECW-H10622HVB
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ECW-H10622HVB
Mega Source # : MEGA-ECW-H10622HVB
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : CAP FILM 6200PF 3% 1KVDC RADIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 1000V (1kV)
Tolerance : ±3%
Termination : PC Pins
Size / Dimension : 0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Series : ECW-H(V)
Package / Case : Radial
Other Names : ECWH10622HVB
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Spacing : 0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.728" (18.50mm)
Dielectric Material : Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description : 6200pF Film Capacitor 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance : 6200pF