ROV07H781K-S-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ROV07H781K-S-2
Mega Source # : MEGA-ROV07H781K-S-2
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 780V 1.75KA DISC 7MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 780V
Varistor Voltage (Min) : 702V
Varistor Voltage (Max) : 858V
Package / Case : Disc 7mm
Other Names : F80243-000
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Maximum DC Volts : 640V
Maximum AC Volts : 485V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 59J
Detailed Description : 780V 1.75kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Current - Surge : 1.75kA
Capacitance @ Frequency : 70pF @ 1kHz