ROV05H751K-S-2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ROV05H751K-S-2
Mega Source # : MEGA-ROV05H751K-S-2
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 750V 800A DISC 5MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 750V
Varistor Voltage (Min) : 675V
Varistor Voltage (Max) : 825V
Package / Case : Disc 5mm
Other Names : C54807-000
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Maximum DC Volts : 615V
Maximum AC Volts : 460V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 29J
Detailed Description : 750V 800A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
Current - Surge : 800A