V150MA1A
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V150MA1A
  • 1
Mega Source # : MEGA-V150MA1A
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 150V 100A SOD83A AXIAL
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 150V
Varistor Voltage (Min) : 127V
Varistor Voltage (Max) : 173V
Series : MA
Package / Case : SOD-83A Axial
Other Names : F2293
V150MA1A-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 121V
Maximum AC Volts : 88V
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 0.50J
Detailed Description : 150V 100A Varistor 1 Circuit Through Hole SOD-83A Axial
Current - Surge : 100A
Capacitance @ Frequency : 32pF @ 1MHz