V20E150L2B7
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
V20E150L2B7
Mega Source # : MEGA-V20E150L2B7
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 240V 10KA DISC 20MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 240V
Varistor Voltage (Min) : 216V
Varistor Voltage (Max) : 264V
Series : UltraMOV™
Package / Case : Disc 20mm
Operating Temperature : -55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 200V
Maximum AC Volts : 150V
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 120J
Detailed Description : 240V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge : 10kA
Capacitance @ Frequency : 1600pF @ 1MHz