VDRS05A014BSE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VDRS05A014BSE
Mega Source # : MEGA-VDRS05A014BSE
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Description : VDR ST 05D 0100A 014V STLDS BULK
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 22V
Varistor Voltage (Min) : 19.8V
Varistor Voltage (Max) : 24.2V
Series : VDRS
Package / Case : Disc 7mm
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Maximum DC Volts : 18V
Maximum AC Volts : 14V
Manufacturer Standard Lead Time : 10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 0.50J
Detailed Description : 22V 100A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Current - Surge : 100A
Capacitance @ Frequency : 1300pF @ 1kHz