ERZ-E10B751CS
Contact Now
ERZ-E10B751CS
  • 1
Mega Source # : MEGA-ERZ-E10B751CS
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 750V 4.5KA DISC 12.50MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 750V
Varistor Voltage (Min) : 675V
Varistor Voltage (Max) : 825V
Series : ZNR®
Package / Case : Disc 12.50mm
Other Names : ERZE10B751CS
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts : 615V
Maximum AC Volts : 460V
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 140J
Detailed Description : 750V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 12.50mm
Current - Surge : 4.5kA
Capacitance @ Frequency : 250pF @ 1kHz