ERZ-V14D681
Contact Now
ERZ-V14D681
  • 1
Mega Source # : MEGA-ERZ-V14D681
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 680V 5KA DISC 14MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 680V
Varistor Voltage (Min) : 612V
Varistor Voltage (Max) : 748V
Series : ZNR®
Package / Case : Disc 14mm
Other Names : ERZV14D681
P7269
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts : 560V
Maximum AC Volts : 420V
Manufacturer Standard Lead Time : 16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 190J
Detailed Description : 680V 5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge : 5kA
Capacitance @ Frequency : 320pF @ 1kHz