HN3C10FUTE85LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
HN3C10FUTE85LF
Mfr.Part # : HN3C10FUTE85LF
Manufacturer : Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Description : RF TRANS 2 NPN 12V 7GHZ US6
Stock : 101
Product Category : Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Current - Collector (Ic) (Max) : 80mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 80 @ 20mA, 10V
Frequency - Transition : 7GHz
Gain : 11.5dB
Mounting Type : Surface Mount
Noise Figure (dB Typ @ f) : 1.1dB @ 1GHz
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max : 200mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : US6
Transistor Type : 2 NPN (Dual)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 12V