CBMF1608T470K
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CBMF1608T470K
Mfr.Part # : CBMF1608T470K
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Description : FIXED IND 47UH 140MA 3.25OHM SMD
Stock : 533602
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 50mA
Current Rating (Amps) : 140 mA
DC Resistance (DCR) : 3.25Ohm Max
Frequency - Self Resonant : 11MHz
Inductance : 47 µH
Inductance Frequency - Test : 2.52 MHz
Material - Core : Ferrite
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Product Status : Active
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 0603 (1608 Metric)
Tolerance : ±10%