ASFM0125S
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ASFM0125S
  • 1
Mfr.Part # : ASFM0125S
Manufacturer : Panasonic
Description : RELAY SAFETY DPST NONC 6A/3A 12V
Stock : 20
Product Category : Safety Relays
Coil Voltage : 12VDC
Contact Form : DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Material : Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) : 6 A
Features : Sealed - Fully
Mounting Type : Through Hole
Must Operate Voltage : 9 VDC
Must Release Voltage : 1.2 VDC
Operate Time : 15 ms
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Product Status : Active
Release Time : 10 ms
Switching Voltage : 250VAC, 125VDC - Max