766163101GP
Mfr.Part # : 766163101GP
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 8 RES 100 OHM 16SOIC
Stock : 7390
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power Per Element : 160mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 100
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%