4606X-102-103LF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
4606X-102-103LF
Mfr.Part # : 4606X-102-103LF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP
Stock : 54275
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Through Hole
Number of Pins : 6
Number of Resistors : 3
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 6-SIP
Power Per Element : 300mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Supplier Device Package : 6-SIP
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±2%