EXB-2HV222JV
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
EXB-2HV222JV
Mfr.Part # : EXB-2HV222JV
Manufacturer : Panasonic
Description : RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 1506
Stock : 88335
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 16
Number of Resistors : 8
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 62.5mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 2.2k
Supplier Device Package : 1506
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%