742X083103JP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
742X083103JP
Mfr.Part # : 742X083103JP
Manufacturer : CTS Corporation
Description : RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Stock : 27735
Product Category : Resistor Networks, Arrays
Applications : Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type : Isolated
Mounting Type : Surface Mount
Number of Pins : 8
Number of Resistors : 4
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element : 63mW
Product Status : Active
Resistance (Ohms) : 10k
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±5%