FNPYR0020F
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FNPYR0020F
Mfr.Part # : FNPYR0020F
Manufacturer : VPG Foil
Description : RESISTOR SHUNT 0.002 OHM 1% 500W
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Composition : Metal Foil
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power (Watts) : 500W
Product Status : Active
Resistance : 2 mOhms
Temperature Coefficient : ±2.5ppm/°C
Tolerance : ±1%