ERA-S15J120V
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERA-S15J120V
Mfr.Part # : ERA-S15J120V
Manufacturer : Panasonic
Description : RES TEMP SENS 12 OHM 5% 1/10W
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Temperature Correction Circuits
Composition : Metal Film
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Obsolete
Resistance : 12 Ohms
Temperature Coefficient : 1500ppm/°C
Tolerance : ±5%