IS175B100KE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
IS175B100KE
Mfr.Part # : IS175B100KE
Manufacturer : Ohmite
Description : 175 W 100 OHMS 10%
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Heatsinkable
Composition : Thick Film
Mounting Type : Surface Mount
Power (Watts) : 175W
Product Status : Active
Resistance : 100 Ohms
Temperature Coefficient : ±250ppm/°C
Tolerance : ±10%