WSBS8518L1250JK60
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
WSBS8518L1250JK60
  • 1
Mfr.Part # : WSBS8518L1250JK60
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RESISTOR SHUNT 125 UOHM 5% 36W
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Automotive AEC-Q200
Composition : Metal Element
Mounting Type : Shunt Fixture, 60mm Pitch
Operating Temperature : -65°C ~ 170°C
Power (Watts) : 36W
Product Status : Active
Resistance : 125 µOhms
Temperature Coefficient : ±175ppm/°C
Tolerance : ±5%