CMS20CME10K00JE
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CMS20CME10K00JE
Mfr.Part # : CMS20CME10K00JE
Manufacturer : Vishay / Huntington Electric, Inc.
Description : RES CAP BLEEDER 10K OHM 5% 20W
Stock : 35000
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Capacitor Discharge
Composition : Wirewound
Mounting Type : Capacitor, 28.6mm Pitch
Operating Temperature : -55°C ~ 350°C
Power (Watts) : 20W
Product Status : Active
Resistance : 10 kOhms
Temperature Coefficient : ±260ppm/°C
Tolerance : ±5%