GW13J22K0E
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
GW13J22K0E
Mfr.Part # : GW13J22K0E
Manufacturer : Ohmite
Description : 22KCAPACITOR MOUNT 5%
Stock : 4550
Product Category : Specialized Resistors
Applications : Capacitor Discharge
Composition : Wirewound
Mounting Type : Capacitor, 31.8mm Pitch
Operating Temperature : -55°C ~ 200°C
Power (Watts) : 13W
Product Status : Active
Resistance : 22 kOhms
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±5%