ERA-S27J101V
Contact Now
ERA-S27J101V
Mfr.Part # : ERA-S27J101V
Manufacturer : Panasonic
Description : RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W
Stock : 2294
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Obsolete
Resistance : 100 Ohms
Temperature Coefficient : 2700ppm/°C
Tolerance : ±5%