ERA-V27J471V
Contact Now
ERA-V27J471V
Mfr.Part # : ERA-V27J471V
Manufacturer : Panasonic
Description : RES TEMP SENS 470 OHM 5% 1/16W
Stock : 16074
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Power (Watts) : 0.063W, 1/16W
Product Status : Obsolete
Resistance : 470 Ohms
Temperature Coefficient : 2700ppm/°C
Tolerance : ±5%