2.5SW470M-ND
Mega Source # : MEGA-2.5SW470M-ND
Manufacturer : Rubycon
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP ALUM POLY 470UF 20% 2.5V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 2.5V
Type : Polymer
Tolerance : ±20%
Size / Dimension : 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series : PC-CON, SW
Package / Case : 2917 (7343 Metric)
Other Names : 2.5SW470MX
2.5SW470MX-ND
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Surface Mount
Lifetime @ Temp. : 2000 Hrs @ 105°C
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.114" (2.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 9 mOhm
Detailed Description : 470µF 2.5V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance : 470µF