94SVP106X0010A5
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
94SVP106X0010A5
  • 1
Mega Source # : MEGA-94SVP106X0010A5
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP ALUM POLY 10UF 20% 10V SMD
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 10V
Type : Polymer
Tolerance : ±20%
Surface Mount Land Size : 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension : 0.157" Dia (4.00mm)
Series : 94SVP
Ripple Current @ High Frequency : 670mA @ 100kHz
Package / Case : Radial, Can - SMD
Operating Temperature : -55°C ~ 105°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 19 Weeks
Lifetime @ Temp. : 1000 Hrs @ 105°C
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) : 240 mOhm
Detailed Description : 10µF 10V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 240 mOhm 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance : 10µF