02013J0R1BBSTR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
02013J0R1BBSTR
  • 1
Mega Source # : MEGA-02013J0R1BBSTR
Manufacturer : AVX (KYOCERA AVX)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP THIN FILM 0.1PF 25V 0201
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated : 25V
Tolerance : ±0.1pF
Size / Dimension : 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Series : Accu-P®
Package / Case : 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max) : 0.011" (0.28mm)
Features : RF, High Q, Low Loss
Detailed Description : 0.1pF Thin Film Capacitor 25V 0201 (0603 Metric)
Capacitance : 0.1pF