04023J2R0CBWTR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
04023J2R0CBWTR
  • 1
Mega Source # : MEGA-04023J2R0CBWTR
Manufacturer : AVX (KYOCERA AVX)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP THIN FILM 2PF 25V 0402
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Rated : 25V
Tolerance : ±0.25pF
Size / Dimension : 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Series : Accu-P®
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.020" (0.50mm)
Features : RF, High Q, Low Loss
Detailed Description : 2pF Thin Film Capacitor 25V 0402 (1005 Metric)
Capacitance : 2pF