12105J8R2BBTTR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
12105J8R2BBTTR
  • 1
Mega Source # : MEGA-12105J8R2BBTTR
Manufacturer : AVX (KYOCERA AVX)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : CAP THIN FILM 8.2PF 50V 1210
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - Rated : 50V
Tolerance : ±0.1pF
Size / Dimension : 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Series : Accu-P®
Package / Case : 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max) : 0.044" (1.13mm)
Features : RF, High Q, Low Loss
Detailed Description : 8.2pF Thin Film Capacitor 50V 1210 (3225 Metric)
Capacitance : 8.2pF